Δεύτερη φιλική ήττα των Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο από το Ντάλας - iefimerida.gr

Δεύτερη φιλική ήττα των Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο από το Ντάλας

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Δεύτερη ήττα για τον Αντετοκούνμπο και τους Μπακς σε φιλικό προετοιμασίας / Φωτογραφία: AP

Την δεύτερη ήττα τους γνώρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο από τους Ντάλας Μάβερικς, σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια.

Οι Μπακς που έχουν αρχίσει την περίοδο προετοιμασίας τους για το φετινό πρωτάθλημα του NBA, είναι ακόμη ανέτοιμοι και έχασαν και πάλι με σκορ 128-112, παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Ελληνα άσου. Ο Αντετοκούνμπο σε 27 λεπτά είχε 24 πόντους με 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 μπλοκ, έχοντας 11/20 σουτ αλλά και τραγικό ποσοστό στις βολές (1/7).

Ο Κρις Μίντλετον ακολούθησε με 13 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 4 λεπτά και είχε 1 ασίστ και ένα ριμπάουντ. Για τους νικητές, ο Λούκς Ντόνσιτς είχε 27 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησε ο Ρίτσαρντσον με 23 πόντους.

Πλέον, επόμενο φιλικό για το Μιλγουόκι θα είναι αυτό με τους Νιου Ορλεανς Πέλικανς στις 19 Δεκεμβρίου, το οποίο θα είναι και το τελευταίο πριν την έναρξη της κανονικής περιόδου.