Απίθανο γκολ τερματοφύλακα στο 95' με γυριστή κεφαλιά ψαράκι [βίντεο] - iefimerida.gr

Απίθανο γκολ τερματοφύλακα στο 95' με γυριστή κεφαλιά ψαράκι [βίντεο]

Ο τερματοφύλακας Αλί Αχαμαντά ήταν το πρόσωπο του αγώνα στην εντός έδρας ισοπαλία της Τουλούζ με την Ρεν(2-2) με το γκολ που πέτυχε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων

Η Τουλούζ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-1 και ο 21χρονος γκολκίπερ προωθήθηκε στην αντίπαλη περιοχή σε μία εκτέλεση φάουλ. Ο Αχαμαντά δικαιώθηκε για την επιλογή του, καθώς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του συναδέρφου του με γυριστή κεφαλιά ψαράκι, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στο 95ο λεπτό στην ομάδα του.