Στις ρεζέρβες της «βασίλισσας» υποκλίθηκε (και πάλι) η Μπαρτσελόνα [Δείτε τα γκολ] - iefimerida.gr

Σπουδαία νίκη γοήτρου πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη –θεωρητικά, καλύτερη ομάδα του πλανήτη– Μπαρτσελόνα, σε αγώνα για το ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Η «βασίλισσα» επικράτησε με 2-1, πετυχαίνοντας τη δεύτερή της νίκη κόντρα σε μία σπουδαία αντίπαλο, μέσα σε λίγες μόνο ημέρες (είχε προηγηθεί ο αγώνας Κυπέλλου, όπου η Ρεάλ είχε επικρατήσει με 3-1 στην έδρα της Μπαρτσελόνα).

Ο Μπενζεμά (μόλις στο 6ο λεπτό) και ο Ράμος (στο 82ο λεπτό) σημείωσαν τα γκολ των Μαδριλένων που επέβαλαν τον ρυθμό τους στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης. Για την Μπαρτσελόνα είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μέσι, στο 18ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζοσέ Μουρίνιο): Λόπεθ, Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Πέπε, Κοεντράο (68' Αρμπελόα), Μόντριτς, Κακά (58' Κεντίρα), Εσιέν, Καγιεχόν, Μοράτα, Μπενζεμά (58' Ρονάλντο)

Μπαρτσελόνα (Ζόρντι Ρόουρα): Βαλντές, Άλβες, Πικέ, Μαστσεράνο, Ζόρντι Άλμπα, Μπουσκέτς, Τιάγκο (85' Τέγιο), Ινιέστα, Βίγια (67' Σάντσες), Μέσι, Πέδρο (77' Αντριάνο)