Εξαιρετικό γκολ του Ποντόλσκι στο 5-1 της Αρσεναλ επί της Γουέστ Χαμ [βίντεο] - iefimerida.gr

Εξαιρετικό γκολ του Ποντόλσκι στο 5-1 της Αρσεναλ επί της Γουέστ Χαμ [βίντεο]

Η Αρσεναλ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Γουέστ Χαμ μέσα στο «Εμιρέιτς», νίκησε 5-1 τα «σφυριά» και επέστρεψε στις νίκες μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από Μάντσεστερ Σίτι και Τσέλσι.

Ο Λούκας Ποντόλσκι ισοφάρισε στο 22ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ μέσα σε δέκα λεπτά (47'-57') στο δεύτερο ημίχρονο οι «κανονιέρηδες» έκαναν το 5-1 χάρη στα τέρματα των Ολιβιέ Ζιρού (47', 57'), Σάντι Καθόρλα (53') και Θίο Γουόλκοτ (54').