Εκπληκτικό γκολ με εκτέλεση φάουλ του Τζιοβίνκο της Γιουβέντους [βίντεο] - iefimerida.gr

Εκπληκτικό γκολ με εκτέλεση φάουλ του Τζιοβίνκο της Γιουβέντους [βίντεο]

Η Γιουβέντους, με ανατροπή στην παράταση, νίκησε 2-1 την Μίλαν και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου θα αντιμετωπίσει τη Λάτσιο.

Ο Στεφάν Ελ Σαραουί έδωσε το προβάδισμα στους «ροσονέρι» στο έκτο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 13' ο Σεμπάστιαν Τζιοβίνκο (δείτε το μετά το 1:00 του βίντεο). Ο Μίρκο Βούτσινιτς στο έκτο λεπτό της παράτασης έδωσε με κοντινό πλάσε την πρόκριση στη «Γηραία Κυρία».