Ο Νάτσο Σκόκο «σκότωσε» τη Βραζιλία με δύο γκολ [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Νάτσο Σκόκο «σκότωσε» τη Βραζιλία με δύο γκολ [βίντεο]

Ο Νάτσο Σκόκο πέρασε ως αλλαγή στο 69ο λεπτό και με δύο γκολ οδήγησε την Αργεντινή στη φιλική νίκη επί της Βραζιλίας με 2-1.

Οι προπονητές και των δύο ομάδων χρησιμοποίησαν μόνο παίκτες που αγωνίζονται στη Λατινική Αμερική και έτσι ο πρώην άσος της ΑΕΚ, ο οποίος είναι μέχρι στιγμής ο πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα της Αργεντινής, είχε την ευκαιρία να χριστεί διεθνής. Ο 27χρονος μεσοεπιθετικός έκανε το 1-0 στο 82' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 90ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην «αλμπισελέστε» με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Επειδή η Βραζιλία είχε κερδίσει 2-1 την Αργεντινή σε αντίστοιχο φιλικό και ο αγώνας θεωρήθηκε ως άτυπη ρεβάνς, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου η «σελεσάο» επικράτησε με 4-3.