Κύπελλο Ελλάδος: «Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για την Ξάνθη, 0-1 στην Κέρκυρα - iefimerida.gr

Κύπελλο Ελλάδος: «Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για την Ξάνθη, 0-1 στην Κέρκυρα

Φωτογραφία: Εurokinissi

Χάρη σε κεφαλιά του Κασάδο από γέμισμα του τερματοφύλακα Ζίβκοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ξάνθη επικράτησε εκτός έδρας 1-0 της Κέρκυρας, για τη 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του κυπέλλου Ελλάδας, και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους «16».

Η ακριτική ομάδα, μετά τη «λευκή» ισοπαλία της πρεμιέρας με τον ΟΦΗ στα Πηγάδια, ήθελε μόνο νίκη σήμερα, αλλά χρειάστηκε να περιμένει μέχρι τις τελευταίες στιγμές της αναμέτρησης για να βρει το γκολ. Στο α΄ ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, ενώ στο β΄ μέρος η Ξάνθη κυριάρχησε και είχε δοκάρι στο 78΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κασάδο, που τελικά αποδείχθηκε... λυτρωτής για το συγκρότημα του Μίλαν Ράσταβατς.