Super League: Ο νόμος του Χαριλάου -Ο Αρης κέρδισε (2-0) τον Αστέρα Τρίπολης - iefimerida.gr

Super League: Ο νόμος του Χαριλάου -Ο Αρης κέρδισε (2-0) τον Αστέρα Τρίπολης

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Ο Αρης επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο Χαριλάου, για την 5η αγωνιστική της Super League.

Ο Άρης εκμεταλεύτηκε την ισχύ του «Κλεάνθης Βικελίδης» για να κάμψει στο τέλος του αγώνα την αντίσταση του δυνατού Αστέρα Τρίπολης με 2-0, χάρις στο πέναλτι του Γιουνές στο 87΄ και το γκολ του Γκαρσία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι «κιτρινόμαυροι» επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά την ήττα στα Γιάννενα και με την τέταρτη νίκη σε πέντε αγώνες παραμένουν στα «ψηλά» της κατάταξης.