Super League: Η φανέλα παραμένει «βαριά» -«Διπλό» (0-1) του ΠΑΟ στην Ξάνθη - iefimerida.gr

Super League: Η φανέλα παραμένει «βαριά» -«Διπλό» (0-1) του ΠΑΟ στην Ξάνθη

Φωτογραφία: Εurokinissi

Με μια γκολάρα του νεαρού Μπουζούκη ο Παναθηναϊκός κέρδισε 0-1 μέσα στην Ξάνθη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος!

Ιδανικό ξεκίνημα πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο πρωτάθλημα της Super League. Οι «πράσινοι», που δεν είχαν πείσει στα φιλικά, έβγαλαν πολύ πάθος στην Ξάνθη και επικράτησαν με 1-0 της ακριτικής ομάδας, η οποία δεν έκανε... αισθητή την παρουσία της. Το υπέροχο γκολ του Μπουζούκη στο 69' έκρινε το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να έχουν ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Η Ξάνθη τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω του αποβολής του Τζουρίτσκοβιτς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.