Ολυμπιακός: Κέρδισε με 3-0 σε φιλικό την Βάτενς - iefimerida.gr

Ολυμπιακός: Κέρδισε με 3-0 σε φιλικό την Βάτενς

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Πολύ καλή πρώτη εικόνα του Ολυμπιακού και του Γκερέρο.

Με νίκη επί της Βάτενς με 3-0 ξεκίνησε ο Ολυμπιακός την σειρά των φιλικών αγώνων προετοιμασίας, με τον Μαρτίνς να δοκιμάζει 4-2-3-1 στο πρώτο μέρος και 4-4-2 στην επανάληψη, με τους Γκερέρο και Τζούρτζεβιτς μπροστά, ενώ στο φινάλε έπαιξε και 3-5-2. Ο Ισπανός πέτυχε δύο πολύ όμορφα γκολ με φάουλ στο 68’ και με κεφαλιά στο 83’ μετά από σέντρα του Πάρντο και έκανε καλό ποδαρικό. Σε όλο το ματς αγωνίστηκε ο πολύ καλός Καμαρά, καλή εντύπωση στο πρώτο μέρος έκανε και ο Μάνος. To σκορ άνοιξε με εξαιρετικό σουτ ο Κώστας Φορτούνης, μόλις στο 2ο λεπτό.