ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Μουντιάλ 2018: Το πανόραμα -Αποτελέσματα, επόμενοι αγώνες

Φωτογραφία: Eurokinissi
Φωτογραφία: Eurokinissi

Δείτε τι έχει γίνει μέχρι τώρα, τα επόμενα ματς και την πορεία έως τον τελικό.

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία - Σαουδική Αραβία            5-0
Αίγυπτος - Ουρουγουάη              0-1

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία - Αίγυπτος                         3-1
Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία   1-0

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη - Ρωσία            3-0
Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος 2-1

Ομάδες N-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ουρουγουάη 3-0-0 5-0 9
2. Ρωσία 2-0-1 8-4 6
----------------------------------------
3. Σαουδική Αραβία 1-0-2 2-7 3
4. Αίγυπτος 0-0-3 2-6 0

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο - Ιράν                  0-1
Πορτογαλία - Ισπανία       3-3

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία - Μαρόκο      1-0
Ιράν - Ισπανία                  0-1

3η αγωνιστική (25/06)

Ιράν - Πορτογαλία          1-1
Ισπανία - Μαρόκο          2-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ισπανία 1-2-0 6-5 5
2. Πορτογαλία 1-2-0 5-4 5
------------------------------------
3. Ιράν 1-1-1 2-2 4
4. Μαρόκο 0-1-2 2-4 1

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία - Αυστραλία       2-1
Περού - Δανία               0-1

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία - Αυστραλία        1-1
Γαλλία - Περού              1-0

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία - Γαλλία              0-0
Αυστραλία - Περού      0-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γαλλία 2-1-0 3-1 7
2. Δανία 1-2-0 3-2 5
-----------------------------------
3. Περού 1-0-2 2-2 3
4. Αυστραλία 0-1-2 2-5 1

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή - Ισλανδία         1-1
Κροατία - Νιγηρία              2-0

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή - Κροατία          0-3
Νιγηρία - Ισλανδία             2-0

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία - Αργεντινή         1-2
Ισλανδία - Κροατία          1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κροατία 3-0-0 7-1 9
2. Αργεντινή 1-1-1 3-5 4
----------------------------
3. Νιγηρία 1-0-2 3-4 3
4. Ισλανδία 0-1-2 2-5 1

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα - Σερβία           0-1
Βραζιλία - Ελβετία             1-1

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία - Κόστα Ρίκα        2-0
Σερβία - Ελβετία                1-2

3η αγωνιστική (27/06)

Σερβία - Βραζιλία               0-2
Ελβετία - Κόστα Ρίκα         2-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βραζιλία 2-1-0 5-1 7
2. Ελβετία 1-2-0 5-4 5
-------------------------------
3. Σερβία 1-0-2 2-4 3
4. Κόστα Ρίκα 0-1-2 2-5 1

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία - Μεξικό                0-1
Σουηδία - Ν. Κορέα             1-0

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα - Μεξικό                1-2
Γερμανία - Σουηδία               2-1

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα - Γερμανία 2-0
Μεξικό - Σουηδία 0-3

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Σουηδία 2-0-1 5-2 6
2. Μεξικό 2-0-1 3-4 6
------------------------------------------
3. Νότια Κορέα 1-0-2 3-3 3
4. Γερμανία 1-0-2 2-4 3

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο - Παναμάς         3-0
Τυνησία - Αγγλία          1-2

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο - Τυνησία           5-2
Αγγλία - Παναμάς         6-1

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία - Βέλγιο                0-1
Παναμάς - Τυνησία          1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βέλγιο 3-0-0 9-2 9
2. Αγγλία 2-0-1 8-3 6
------------------------------
3. Τυνησία 1-0-2 3-7 3
4. Παναμάς 0-0-3 2-11 0

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία - Ιαπωνία            1-2
Πολωνία - Σενεγάλη           1-2

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία - Σενεγάλη             2-2
Πολωνία - Κολομβία            0-3

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία - Πολωνία             0-1
Σενεγάλη - Κολομβία         0-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κολομβία 2-0-1 5-2 6
2. Ιαπωνία 1-1-1 4-4 4 (πέρασε στην επόμενη φάση λόγω λιγότερων καρτών -fair play- από τη Σενεγάλη)
---------------------------------------
3. Σενεγάλη 1-1-1 4-4 4
4. Πολωνία 1-0-2 2-5 3

Φάση «16» (30/6-3/7)
1) Νικητής 1ου ομίλου (Ουρουγουάη) - Δεύτερος 2ου ομίλου (Πορτογαλία2-1
2) Νικητής 3ου ομίλου (Γαλλία) - Δεύτερος 4ου ομίλου (Αργεντινή) 4-3
3) Νικητής 2ου ομίλου (Ισπανία) - Δεύτερος 1ου ομίλου (Ρωσία) 1-1 (3-4 πέν.)
4) Νικητής 4ου ομίλου (Κροατία) - Δεύτερος 3ου ομίλου (Δανία) 1-1 (3-2 πέν.)
5) Νικητής 5ου ομίλου (Βραζιλία) - Δεύτερος 6ου ομίλου (Μεξικό) 2-0
6) Νικητής 7ου ομίλου (Βέλγιο) - Δεύτερος 8ου ομίλου (Ιαπωνία) 3-2
7) Νικητής 6ου ομίλου (Σουηδία) - Δεύτερος 5ου ομίλου (Ελβετία) 1-0
8) Νικητής 8ου ομίλου (Κολομβία) - Δεύτερος 7ου ομίλου (Αγγλία) 1-1 (3-4 πέν.)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)
 9) Νικητής 1 (Ουρουγουάη) - Νικητής 2 (Γαλλία) 0-2
10) Νικητής 5 (Βραζιλία) - Νικητής 6 (Βέλγιο) 1-2
11) Νικητής 7 (Σουηδία) - Νικητής 8 (Αγγλία) 0-2
12) Νικητής 3 (Ρωσία) - Νικητής 4 (Κροατία) 1-1 (2-2 παρ., 3-4 πέν.) 

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 (Γαλλία) - Νικητής 10 (Βέλγιο) 1-0 
14) Νικητής 12 (Kροατία) - Νικητής 11 (Αγγλία) 1-1 (2-1 παρ.) 

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 (Βέλγιο) - Ηττημένος 14 (Αγγλία) (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 (Γαλλία) - Νικητής 14 (Κροατία) (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.