Η Ισπανία διέσυρε με 6-1 την Αργεντινή -Εφυγε από το γήπεδο ο Μέσι [βίντεο] - iefimerida.gr

Η Ισπανία διέσυρε με 6-1 την Αργεντινή -Εφυγε από το γήπεδο ο Μέσι [βίντεο]

Ποιος είδε την Εθνική Ισπανίας και δεν τη φοβήθηκε...

Η «φούρια ρόχα» διέλυσε 6-1 στη Μαδρίτη την «αλμπισελέστε», με τον Ίσκο να πραγματοποιεί χατ-τρικ.

Οι Ισπανοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12’ με τον Ντιέγκο Κόστα. Ο Ίσκο πέτυχε το πρώτο του γκολστο 27’ και τον Οταμένδι να διαμορφώνει το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου, στο 39’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο μέσος της Ρεάλ Μαδρίτης έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στη «φούρια ρόχα» στο 52’, με τον Τιάγκο Αλκάνταρα να «χτυπάει» τρία λεπτά μετά (55’) και τον Ιάγο Άσπας στο 73’.

Για την ιστορία, ο Λιονέλ Μέσι δεν άντεξε το διασυρμό της χώρας του και αποχώρησε από την εξέδρα που παρακολουθούσε τη φιλική αναμέτρηση, μετά το έκτο γκολ.

Messi "Lanzini, im done carrying this team, its your time now!