Με αέρα... πρωταθλήτριας η ΑΕΚ, νίκη 5-0 στο φιλικό επί της Λαμίας - iefimerida.gr

Με αέρα... πρωταθλήτριας η ΑΕΚ, νίκη 5-0 στο φιλικό επί της Λαμίας

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Η ΑΕΚ με καλή... αύρα, κέρδισε 5-0 τη Λαμία στο ΟΑΚΑ σε φιλικό.

Η Ενωση είχε καλή διάθεση για να παίξει μπάλα. Κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, η Ένωση έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο και με σούπερ τον Γιακουμάκη (2 τέρματα) και τον Αϊντάρεβιτς, έβαλε τρια γκολ και έχασε και ένα τσουβάλι ευκαιρίες. Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο, υπήρχαν περισσότερα λάθη και μεγαλύτερη νευρικότητα. Και κυρίως δεν υπήρχε ρυθμός. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά, ένα εντυπωσιακό γκολ από φάουλ του Λάζαρου και ένα ακόμα πιο εντυπωσιακό με «λόμπα» του Μεληκιώτη, έστειλαν το σκορ στο 5-0.

Την επόμενη εβδομάδα, η ΑΕΚ θα δώσει φιλικό κεκλεισμένων των θυρών στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.