Europa League: Νίκη-πρόκριση στους «16» για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας [βίντεο] - iefimerida.gr

Europa League: Νίκη-πρόκριση στους «16» για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας [βίντεο]

Φωτογραφία: UEFA

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είναι η πρώτη ομάδα που πέρασε στους «16» του Europa League.

Χωρίς να εντυπωσιάσουν, αλλά διαθέτοντας το κάτι παραπάνω που χρειαζόταν απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, οι Ρώσοι επικράτησαν 1-0 και πανηγύρισαν την πρόκριση στη Μόσχα. Μετά από ένα σχετικά άγονο 45λεπτο, ο Τζαγκόεφ έσπρωξε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το πολύτιμο γκολ. Μοιραίος για τον Ερυθρό Αστέρα ήταν ο Μοχάμεντ Μπεν, καθώς ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 90ό λεπτό.