Super League: Ο ΠΑΟΚ πήρε το... δώρο της ΑΕΚ, 4-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης - iefimerida.gr

Super League: Ο ΠΑΟΚ πήρε το... δώρο της ΑΕΚ, 4-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Η ΑΕΚ έκανε το... δώρο και ο ΠΑΟΚ το καλοδέχθηκε.

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, νίκησε στην Τούμπα τον Απόλλωνα Σμύρνης με 3-0, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League, και συνεχίζει την προσπάθεια του για την κατάκτηση του φετινού τίτλου. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της και πήρε τα νίκη με τα γκολ των Μακ (27'), Κονέ (45'+-αυτογκόλ) και Πρίγιοβιτς (90'+). Να σημειωθεί πως ο Απόλλωνας αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ναδάλες, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 84ο λεπτό.