Super League: Καθάρισε στα... δύσκολα ο Βιγιαφάνες, 2-0 ο ΠΑΟ τον Πλατανιά - iefimerida.gr

Super League: Καθάρισε στα... δύσκολα ο Βιγιαφάνες, 2-0 ο ΠΑΟ τον Πλατανιά

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Επιτέλους... χαμόγελα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλός, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, και νίκησε στο «Α. Νικολαίδης» τον -ουραγό της βαθμολογίας- Πλατανιά, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League με 2-0. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς, έχασε πολλές ευκαιρίες και τελικά κατέκτησε τους τρεις βαθμούς με δύο πέναλτι-γκολ του Λούκας Βιγιαφάνες στο 71ο και στο 90ο λεπτό. Να σημειωθεί πως στα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Ντικαμονά στο 83'.