Super League: ΠΑΟΚ πέντε αστέρων διέλυσε τον Λεβαδειακό (5-0) - iefimerida.gr

Super League: ΠΑΟΚ πέντε αστέρων διέλυσε τον Λεβαδειακό (5-0)

Πάρτι στην Τούμπα για τους «ασπρόμαυρους» / Φωτογραφία: Eurokinissi

Μια μοναδική παράσταση επεφύλασσε ο ΠΑΟΚ για τους οπαδούς της στην αυγή της νέας χρονιάς.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» συνέτριψε με σκορ 5-0 τον Λεβαδειακό στην Τούμπα. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπήκαν φουριόζοι στο ματς και στο 18ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Μάτος. Από κει και πέρα, όλα εξελίχθηκαν... δεξιά για την ομάδα του Λουτσέσκου, που δεν συνάντησε καμία δυσκολία στα υπολιεπόμενα λεπτά του αγώνα.

Πάντως, το σκορ στο α' ημίχρονο ήταν «μόνο» 1-0, κάτι που άλλαξε άρδην στην επανάληψη. Ετσι με γκολ των Κάμπος (48' και 59') και Πρίγιοβιτς (57' και 89' με πέναλτι) ο «Δικέφαλος» έφτασε στην άνετη επικράτηση.