Coppa Italia: Στα ημιτελικά η Μίλαν, νίκησε 1-0 την Ιντερ στην παράταση - iefimerida.gr

Coppa Italia: Στα ημιτελικά η Μίλαν, νίκησε 1-0 την Ιντερ στην παράταση

Φωτογραφία: ΑΠΕ

Με γκολ του Κουτρόνε την παράταση (104'), η Μίλαν νίκησε (1-0) την Ιντερ και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου θα αντιμετωπίσει την Λάτσιο.

Πρόσωπο της χθεσινής βραδιάς ο Αντόνιο Ντοναμούρα, πρώην τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης και αδερφός του Τζανλουίτζι (τραυματίας), που ξεκίνησε για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα της Μίλαν, αφού ο Στοράρι αισθανθηκε ενοχλήσεις στην προθέρμανση.

Ο Αντόνιο Ντοναρούμα παραλίγο στο ντεμπούτο του να χρεωθεί με ?αυτογκόλ από προσπάθεια του Πέρισιτς, από το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με την βοήθεια του Var. Δεν χρειάστηκε να κάνει πολλές αποκρούσεις, αφού η Ιντερ δεν δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά όποτε χρειάστηκε ήταν αποτελεσματικός.