Super League: «Τεσσάρα» στο Αγρίνιο και πρωτιά για Ολυμπιακό - iefimerida.gr

Super League: «Τεσσάρα» στο Αγρίνιο και πρωτιά για Ολυμπιακό

Φωτογραφία: Olympiacos

Ο Ολυμπιακός έφερε εις πέρας την αποστολή στο Αγρίνιο, επικρατώντας με 4-1 του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής και σημειώνοντας την πέμπτη συνεχή νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν σε παραγωγικό βράδυ τον Κώστα Φορτούνη, που σκόραρε δις (6΄, 62΄) και ξανάδωσε προβάδισμα στον πρωταθλητή μετά το αυτογκόλ του Ένγκελς στο 27΄, ενώ ο Ανσαριφάρντ είναι πια πρώτος σκόρερ στη Super League με το τέρμα που σημείωσε στο 66΄. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τζούρτζεβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη του αυτή ο Ολυμπιακός προσπέρασε στη βαθμολογία την ΑΕΚ (που όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο) και είναι στην κορυφή με 29 βαθμούς.