Super League: Πάρτι του Παναιτωλικού στα Χανιά, κέρδισε 3-0 τον Πλατανιά - iefimerida.gr

Super League: Πάρτι του Παναιτωλικού στα Χανιά, κέρδισε 3-0 τον Πλατανιά

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Μόνο τυχαία δεν ήταν η καλή εμφάνιση του Παναιτωλικού και η νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό την προηγούμενη αγωνιστική στο Αγρίνιο.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου πήγε με... φόρα στα Περιβόλια και έφτασε σε δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-0 του Πλατανιά και φτάνοντας τους οκτώ βαθμούς έπειτα από έξι αγωνιστικές στη Super League Σουρωτή.

Οι Ντίας (12', 79') και Ρόζα (43') ήταν οι σκόρερ για τους φιλοξενούμενους, που ουσιαστικά καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, ενώ όλα τελείωσαν στην (αυστηρή) αποβολή του Πλιάτσικα στο 64ο λεπτό. Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του ματς και έφτασε δίκαια στους τρεις βαθμούς, κόντρα σε έναν Πλατανιά που αγνοεί τη νίκη σε τέσσερα εντός έδρας ματς.