Σε κρίση η Ρεάλ - Ηττα εντός έδρας από την Μπέτις και -7 από την κορυφή [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στην ήττα από την Μπέτις / Φωτογραφία: AP

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν σταματά να κάνει δώρα στην Μπαρτσελόνα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν γνώρισε την ήττα εντός έδρας από την Μπέτις με σκορ 1-0 και πλέον έμεινε στο -7 από την κορυφή.

Μία ακόμη δυσάρεστη έκπληξη έκρυβε η 5η αγωνιστική για την Ρεάλ Μαδρίτης. Η Μπέτις μπορεί στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα να βρισκόταν υπό πίεση και να δεχόταν τη μία φάση μετά την άλλη, αλλά απέδρασε με το διπλό από το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Η ομάδα του Ζιντάν είχε αναρίθμητες κλασικές ευκαιρίες για γκολ, δοκάρι σε τακουνάκι του Μπέιλ, καλό ρυθμό αλλά πλήρωσε την αστοχία της με αποτέλεσμα η Μπέτις να πάρει τη νίκη με γκολ του Σανάμπρια στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.