Europa League: Πανιώνιος-Γκόριτσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ) - iefimerida.gr

Europa League: Πανιώνιος-Γκόριτσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Η μεγάλη... ευρωπαϊκή ώρα για τον Πανιώνιο έφτασε.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης υποδέχεται απόψε (22:00) την Γκόριτσα για τoν β' προκριματικό γύρο του Europa League.

Διαβάστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα από το iefimerida.gr

Europa League: Πανιώνιος-Γκόριτσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ) | iefimerida.gr 0
Europa League: Πανιώνιος-Γκόριτσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ) | iefimerida.gr 1
Europa League: Πανιώνιος-Γκόριτσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ) | iefimerida.gr 2
  • Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος κέρδισε με 2-0 την Γκόριτσα με σκόρερ των 2 γκολ τον Γεσίλ. Ετσι, αποκτά μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση, ενόψει της ρεβάνς στις 20 Ιουλίου στην Σλοβενία.
  • 90'+Σαραμαντάς αντί Χατζησαφί για τον Γρηγορίου
  • 86' Σουτ από τον Κόρμπο, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.
  • 80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Γεσίλ περνάει ο Ταπόκο.
  • 78' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μασούντ, ο Ντουρμισάι.
  • 73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντερμισάι στη θέση του Γεσίλ
  • 71' Ο Γεσίλ κάνει την ατομική ενέργεια και το σουτ με την μπάλα να περάνει λίγα εκατοστά άουτ
  • 67' Φάουλ που κερδίζει ο Μασούντ λίγο έξω από την περιοχή της Γκόριτσα. Πολύ ωραία εκτέλεση του Ιρανού, όμως ο Σορτσάν λέει για μία ακόμα φορά «όχι».
  • 58' Γκολ της Γκόριτσα, που σωστά δεν μετράει. Ο Τσέρτσε εκτέλεσε το φάουλ, ο Κότνικ απέκρουσε εντυπωσιακά και στη συνέχεια της φάσης ο Ζιγκόν σκόραρε από θέση οφσάιντ.
  • 57' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για σκληρό φάουλ.
  • Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Γεσίλ, που έχει πετύχει και τα δύο γκολ του Πανιωνίου, ενώ έχει κερδίσει και την αποβολή της Γκόριτσα.
  • Ο Πανιώνιος με το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου αποκτά σημαντικό προβάδισμα και παίζει και με παίκτη παραπάνω
  • 47' ΓΚΟΛ Ο Έλληνας χαφ έχασε αρχικά την ευκαιρία όμως στη συνέχεια της φάσης ο Γεσίλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ για το 2-0!
  • Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Μασούρα
  • 46' Σέντρα για το β' 45λεπτο, με τον Πανιώνιο στην κατοχή
  • Ετοιμο να αρχίσει το β' ημίχρονο
  • Τέλος ημιχρόνου, ο πολύ καλός και επικίνδυνος Πανιώνιος κερδίζει 1-0 με το γκολ του Γεσίλ στο
  • 45'+ Ο Μασούντ εκτελεί το φάουλ, η μπάλα άουτ
  • 45' Αποβολή για την Γκόριτσα! Ο Καφτσιτς έκανε το λάθος, ο Γεσίλ έκλεψε την μπάλα και λίγα χιλιοστά πριν μπει στην περιοχή ο παίκτης της Γκόριτσα τον ανέτρεψε με τον ρέφερι να του δείχνει την απευθείας κόκκινη κάρτα.
  • 38' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπανανά πετάχτηκε μετά από εκτέλεση φάουλ έπιασε την κεφαλιά και ο Σορτσάν έβγαλε την μπάλα κόρνερ.
  • 36' Ο Λάμπρου μπήκε στην περιοχή γύρισε παράλληλα και ο Μασούρας από θέση για το 2-0... σημάδεψε τον Σορτσάν!
  • 35' Ο Πανιώνιος μέχρι τώρα ελέγχει πλήρως τον ρυθμό του αγώνα
  • 25' Ο Ζιγκόν ένα σουτ, η μπάλα μακριά άουτ
  • 22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Μασούρα να πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και τον Σόρτσαν να διώχνει δύσκολα
  • 16' Ωραία ντρίμπλα από τον Λάμπρου όμως το σουτ δεν είναι ιδανικό και περνάει άουτ
  • 12' ΓΚΟΛ Ο Γεσίλ κινήθηκε ωραία μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ στη γωνία του Σόρτσαν βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ νωρίς στο ματς.