Τελικός Champions League: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4 (Live) - iefimerida.gr

Τελικός Champions League: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4 (Live)

Ο μεγάλος τελικός του Champions League ανάμεσα στην Γιουβέντους και τη Ρεάλ Μαδρίτης, λεπτό προς λεπτό από το Κάρντιφ.

Στο Κάρντιφ φιλοξενείται το σπουδαιότερο παιχνίδι της χρονιάς. Η Γιουβέντους αντιμετωπίζει την Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό του Champions League και το iefimerida.gr σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4

23:40...Τέλος στο ματς!Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Ρεάλ!

23:35...Γκολ για την Ρεάλ!!!Με τον Ασένσιο στο 90ο λεπτό η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκει ξανά δίχτυα και διαμορφώνει το 4-1 απέναντι στην Γιουβέντους

23:30...Κόκκινη κάρτα για την Γιουβέντους. Αποβλήθηκε με δύο κίτρινες ο Κουαδράδο.

23:27...Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους με την κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο να φεύγει ελάχιστα άουτ.Μπαίνει και ο Ασένσιο αντί του Ίσκο.

23:26...Το 3-1 με τον Ρονάλντο

Ronaldo sealed it there,who says he doesn't score in the finals?!!! #UCLFinal #UCLFinal2017 #HalaMadrid pic.twitter.com/IhUX7ULAuM

23:25...Το 2-1 για την Ρεάλ με το γκολ του Κασεμίρο

"CASEMIRO! IT'S FOUND A WAY THROUGH!"
Casemiro for Real Madrid vs Juventus 2-1#uclfinal2017 pic.twitter.com/Ea5VTYyYLC

23:22...Αλλαγή για την Ρεάλ με τον Μπέιλ να παίρνει τη θέση του Μπενζεμά.Αλλαγή και για τη Γιουβέντους με τον Λεμίνα να παίρνει τη θέση του Ντιμπάλα

23:20...Η Γιουβέντους δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει. Η Ρεάλ κρατά εύκολα το προβάδισμά της.

23:16...Δεύτερη αλλαγή για την Γιουβέντους με τον Μαρκίζιο να παίρνει τη θέση του Πιάνιτς.

23:15...Η εικόνα στο 2ο ημίχρονο είναι ξεκάθαρα υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης με 6 τελικές προσπάθειες. Καμία για την Γιουβέντους.

23:11...Αλλαγή για την Γιουβέντους με τον Κουαδράδο να παίρνει τη θέση του Μπαρτζάλι στο 67ο λεπτό.

23:09...Γκολ για την Ρεάλ στο 64ο λεπτό!!!Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με πλασέ στο πρώτο δοκάρι έπειτα από υπέροχο γύρισμα του Μόντριτς, κάνει το 3-1 για την «βασίλισσα».

23:06...Γκολ για την Ρεάλ στο 61ο λεπτό!!!!Ο Κασεμίρο σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Κεντίρα και αλλάζει πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα του Μπουφόν για το 2-1 της Ρεάλ!

23:05...Μία ώρα παιχνιδιού, παραμένει το 1-1

23:01...Ένα δυνατό σουτ από τον Μαρσέλο στο 55' η μπάλα έφυγε άουτ

22:57...Σε χαμηλό τέμπο ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο

22:51...Σέντρα στο 2ο ημίχρονο χωρίς αλλαγή για κάποια ομάδα!

22:46...Η Ρεάλ βρήκε δίχτυα με το μοναδικό σουτ στον στόχο στο πρώτο ημίχρονο

22:42...Το πανέμορφο γκολ του Μάντζουκιτς.

Mandzukic's Bicycle Kick... beauty of a goal here. #uclfinal2017 #RMAvsJUV pic.twitter.com/jUNr6ja0MN

22:35...Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε στο 20' με γκολ του Ρονάλντο και η Γιουβέντους ισοφάρισε στο 27' με εξαιρετικό γκολ του Μάντζουκιτς

22:27...Πλησιάζουμε στη λήξη του ημιχρόνου, παραμένει το 1-1

22:20...Εξαιρετικός τελικός μέχρι στιγμής. Η Γιουβέντους αντέδρασε άμεσα και το παιχνίδι έχει πάρει γρήγορο ρυθμό.

22:17...Η φάση του γκολ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Τελικός Champions League: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4 (Live) | iefimerida.gr 0

22:14...Γκολ για την Γιουβέντους στο 27ο λεπτό!!!Ο Μάριο Μάντζουκιτς με ένα από τα καλύτερα γκολ όλων των εποχών στην ιστορία του Champions League, ισοφαρίζει για την Γιουβέντους

22:12...Ο Κριστιάνο Ρονάλντο γίνεται ο πρώτος παίκτης μετά τον Αλφρέντο Ντι Στέφανο που σκοράρει σε 3 τελικούς Κυπέλλου Πρωταθλητριών.

22:07...Γκολ η Ρεάλ στο 20ο λεπτό!!!Ο Καρβαχάλ γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Ρονάλντο με πλασέ νίκησε τον Μπουφόν για το 0-1!

22:05...Η Ρεάλ συνήλθε άμεσα και έχει πάρει την κυκλοφορία της μπάλας.

22:02...Νωρίτερα η απόκρουση του Νάβας.

KEYLOR! pic.twitter.com/LjbjmIAHsU

21:58...Συμπληρωμένο το πρώτο δεκάλεπτο, ελαφρώς καλύτερη η Γιουβέντους.

21:54...Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους!Το σουτ του Πιάνιτς στο 7ο λεπτό, δύσκολη απόκρουση του Νάβας.

21:51...Στο 4ο λεπτό, δυνατό σουτ από τον Ιγουαϊν, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Νάβας.

21:50...Νευρικό το ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Μια κεφαλιά του Ιγουαϊν, στην αγκαλιά του Νάβας.

21:48...Σέντρα στο ματς!

21:47...Η Ρεάλ θα αγωνιστεί με τις μωβ εμφανίσεις και η Γιουβέντους με την κλασική ασπρόμαυρη

21:45...Η είσοδος του βαρύτιμου τροπαίου από τα χέρια του Ίαν Ρας, του σπουδαιότερου επιθετικού που ανέδειξε ποτέ το ποδόσφαιρο της Ουαλίας.

21:43...Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

21:35...Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και ξεκίνησε η τελετή έναρξης

21:30...Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γερμανός Φέλιξ Μπιρχ (Γερμανία), με βοηθούς τους Μαρκ Μπορσχ, Στέφαν Λουπ και τέταρτο τον Μίλοραντ Μάζιτς από την Σερβία. Επιπρόσθετοι είναι οι Γερμανοί Μάρκο Φριτς και Μπάστιαν Ντάνκερτ.

21:24...Απομένουν σχεδόν 20 λεπτά για την έναρξη του αγώνα.

21:22...Τα 20 καλύτερα γκολ στην ιστορία του Κυπέλλου Πρωταθλητριών

The 20 best goals in European Cup & Champions League finals https://t.co/0JyjdqnVTS pic.twitter.com/U8GqvjKmXY

21:18...Η οροφή του γηπέδου αποφασίστηκε να είναι κλειστή υπό το φόβο τρομοκρατικού χτυπήματος με drone. Αυτό έχει δημιουργήσει μια εκπληκτική ατμόσφαιρα από τους οπαδούς των δύο ομάδων.

21:16...Δεν υπάρχει έκπληξη στις 11άδες. Ο Γκάρεθ Μπέιλ μένει στον πάγκο αφού προερχόταν από τραυματισμό και τη θέση του παίρνει ο Ισκο, με την Ρεάλ να αγωνίζεται με ρόμβο. Η Γιουβέντους με 4-2-3-1 και τους Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Αλβες πίσω από τον Ιγουαϊν.

21:12...Πάμε να δούμε τις 11άδες με τις οποίες θα ξεκινήσουν οι δύο ομάδες

21:11...Η Ρεάλ θα ψάξει το 12ο Ευρωπαϊκό τρόπαιο της ιστορίας της ενώ η Γιουβέντους αναζητεί τη νίκη μετά από τέσσερις χαμένους τελικούς.

21:08...Στην Ουαλία, κοντράρονται φέτος οι δύο φιναλίστ του Champions League. Γιουβέντους και Ρεάλ Μαδρίτης, σε μια επανάληψη του τελικού του 1998, όταν οι Μαδριλένοι είχαν επικρατήσει 1-0 με το γκολ του Πέντραγκ Μιγιάτοβιτς