Champions League: Γιουβέντους - Μονακό 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ) - iefimerida.gr

Champions League: Γιουβέντους - Μονακό 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φωτογραφία: AP

Απόψε θα δοθεί το πρώτο «εισιτήριο» για τον τελικό του Champions League, στις 3 Ιουνίου στο Κάρντιφ.

Η Γιουβέντους υποδέχεται στην Ιταλία την Μονακό στον επαναληπτικό της νίκης της με 0-2 στη Γαλλία σε ένας που οι Γάλλοι κυνηγούν την ανατροπή και οι γηπεδούχοι την... διατήρηση του υπέρ τους σκορ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

• Τέλος, η Γιουβέντους κέρδισε με 2-1 την Μονακό και πέρασε στον τελικό του Champions League.
  • 92': Κίτρινη κάρτα στον Μάντζουκιτς για διαμαρτυρία
  • 85': Μπενάτια αντί Μπαρτσάλι για την Γιουβέντους
  • 81': Μακρινό σουτ του Ζοάο Μουτίνιο, αρκετά μέτρα άουτ
  • 78': Ζερμέν αντί Μπακαγιόκο για την Μονακό
  • 73': Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι
  • 69': Λεμάρ αντί Μπερνάρντο Σίλβα για την Μονακό
  • 69' Ο Εμπαπέ σταματάει το σερί της Γιουβέντους και του Μπουφόν στα 69' λεπτά με αριστερό πλασέ και μειώνει σε 2-1
  • 69' ΓΚΟΛ Ο ΜΟΝΑΚΟ, 2-1
  • 67' Ο Μπουφόν με τα πόδια σταματάει το κοντινό πλασέ του Εμπαπέ
  • 62': Σέντρα του Ντάνι Άλβες, δύσκολη κεφαλιά του Μάντζουκιτς, η μπάλα άουτ
  • 61': Σέντρα του Μπερνάρντο Σίλβα, δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά ο Φαλκάο
  • 55': Ο Τζέφερσον προλαβαίνει με προβολή τον Κουαδράδο πριν ο τελευταίος σκοράρει
  • 54': Κουαδράδο αντί Ντιμπάλα για την Γιουβέντους
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
  • Τέλος ημιχρόνου, η υπόθεση πρόκριση έχει ήδη... τελειώσει. 2-0 κερδίζει η Γιουβέντους, 4-0 στο συνολικό σκορ
  • 44' ΓΚΟΛ Ο Ντάνι Άλβες σκοράρει με ωραίο βολέ έξω από την περιοχή, μετά από μάλλον λανθασμένο διώξιμο του Σούμπασιτς σε κόρνερ
  • ΓΚΟΛ 2-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
  • 44' Ο Σούμπασιτς σταματάει τον Ντιμπάλα με το πόδι!
  • 43': Ο Εμπαπέ σουτάρει άουτ από πλάγια θέση, σε πρώτο χρόνο και χωρίς κοντρόλ, αλλά δεν τα κατάφερε
  • 40': Κίτρινη κάρτα στον Ραδαμέλ Φαλκάο
  • 38': Σουτ του Ιγκουαΐν με το αριστερό μετά από πάσα του Μάντζουκιτς, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σούμπασιτς
  • 36': Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Ιγκουαΐν
  • Φοβερή σέντρα του Ντάνι Άλβες, κεφαλιά του Κροάτη, ο Σούμπασιτς αποκρούει αλλά η μπάλα φτάνει ξανά στον Μάντζουκιτς και αυτός σκοράρει με πλασέ
  • 33': 1-0 η Γιουβέντους! Ο Μάριο Μάντζουκιτς ανοίγει το σκορ με διπλή προσπάθεια
  • 28': Με ωραίο τάκλινγκ ο Ράγκι σταματάει τον Πιάνιτς πριν σουτάρει από εξαιρετική θέση
  • 27': Μια κεφαλιά του Μάντζουκιτς τώρα, μετά από σέντρα του Ντάνι Άλβες, περνάει άουτ
  • 25': Τεράστια ευκαιρία για την Γιουβέντους! Ο Σούμπασιτς σταματάει τον Μάντσουκιτς σχεδόν εξ επαφής μετά από θαυμάσια πάσα του Ιγκουαΐν!
  • 22' Ο Ιγκουαΐν βγαίνει μόνος με τον Σούμπασιτς, κάνει όμως κακό ψηλοκρεμαστό πλασέ και οι αμυντικοί της Μονακό απομακρύνουν
  • 15': Συρτό σουτ του Ντιμπάλα, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα
  • 10': Μαρκίζιο αντί Κεντίρα για την Γιουβέντους
  • 9': Ο Κεντίρα έπεσε στο έδαφος και δεν δείχνει ότι μπορεί να συνεχίσει
  • 7': Δυνατό σουτ του Φαλκάο, μόλις πάνω από τα δοκάρια του Μπουφόν
  • 7': Δυνατό σουτ του Ζοάο Μουτίνιο, μόλις πάνω από τα δοκάρια του Μπουφόν
  • 5': Δοκάρι για την Μονακό αλλά η φάση έχει σταματήσει ως οφσάιντ. Eχει μπει καλύτερα η Μονακό στο ματς.
  • Σέντρα στον ημιτελικό!
  • Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην ενδεκάδα της Μονακό. Ο Μεντί παίρνει τη θέση του Ντιράρ που χτύπησε στην προθέρμανση
  • Με 3-4-3 η Γιουβέντους, και τους Ιγκουαΐν, Μάντζουκιτς, Ντιμπάλα στην επίθεση
  • Με 4-4-2 και Φαλκάο-Εμπαπέ στην επίθεση η ομάδα του Ζαρντίμ
  • 150 συμμετοχές στις διοργανώσεις της UEFA για τον μεγάλο Τζίτζι Μπουφόν. Ο 10ος ποδοσφαιριστής που το καταφέρνει και όλα δείχνουν ότι θα τις κάνει 151 στον τελικό του Κάρντιφ