Σπουδαία ματς στο Κύπελλο Αγγλίας - Επική ανατροπή της Τότεναμ [βίντεο] - iefimerida.gr

Σπουδαία ματς στο Κύπελλο Αγγλίας - Επική ανατροπή της Τότεναμ [βίντεο]

Συναρπαστικά παιχνίδι περιελάμβανε ο 4ος γύρος του Κυπέλλου Αγγλίας, με την Γουλβς να αποκλείει την Λίβερπουλ μέσα στο «Ανφιλντ» και την Τότεναμ να πετυχαίνει απίθανη ανατροπή στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στην Γουίκομ.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο βρέθηκε να χάνει 2-0, επέστρεψε στο ματς όμως στο 83ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι καταφεραν να σκοράρουν δύο φορές στο φινάλε και να πάρουν την πρόκριση με σκορ 4-3.

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας εκτός και πήρε εύκολα τη νίκη-πρόκριση με σκορ 3-0.

Πάρτι έστησε η Άρσεναλ απέναντι στην Σαουθάμπτον εκτός έδρας. Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ ξέσπασε κόντρα στο συγκρότημα του Κλοντ Πιελ, επικρατώντας με σκορ 5-0.