Κύπελλο Ελλάδος: Επτάρα ο ΠΑΟΚ στην Ελευσίνα - iefimerida.gr

Κύπελλο Ελλάδος: Επτάρα ο ΠΑΟΚ στην Ελευσίνα

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Υπόθεση ενός ημιχρόνου αποδείχθηκε για τον ΠΑΟΚ η νίκη επί του Πανελευσινιακού στην Ελευσίνα, καθώς αφού δεν κατάφερε να σκοράρει στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ξέσπασε στο δεύτερο, σκοράροντας για όσες ευκαιρίες έχει χάσει μέσα στη σεζόν.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ (48' Αθανασιάδης, 51' Περέιρα, 58' Σάκχοβ, 70' Μυστακίδης, 75' Κουλούρης, 77', 90' Πέλκας) διέλυσε τον άτυχο... Πανελευσινιακό που βρέθηκε στο δρόμο του (7-0) και πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ήταν φανερό ότι το θέμα ήταν πότε οι Θεσσαλονικείς θα έβαζαν το πρώτο γκολ. Το πέτυχαν πολύ νωρίς στο β' ημίχρονο με τον Αθανασιάδη και όλα πήραν τον δρόμο τους, αφού τόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο χαλαροί στις κινήσεις τους, ενώ όσο περνούσε η ώρα, οι νεαροί παίκτες του Πανελευσινιακού απογοητεύονταν από την πορεία που πήρε ο αγώνας.