Super League: Εκανε... σεφτέ στις νίκες ο Ηρακλής, 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα - iefimerida.gr

Super League: Εκανε... σεφτέ στις νίκες ο Ηρακλής, 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Φωτογραφία: AΠΕ

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με ανατροπή σημείωσε ο Ηρακλής, που επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Καυτανζόγλειο».

Η ομάδα της Ηπείρου προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Κοζορώνη, αλλά ο «Γηραιός» έβγαλε αντίδραση και αφού ισοφάρισε με τον Περόνε στο 14ο λεπτό, πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Αγγελόπουλου στο 88΄.

Επεισόδια σημειώθηκαν το απόγευμα της Δευτέρας στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, όταν οπαδοί προσπάθησαν να μπουν στον χώρο που διεξαγόταν ο αγώνας. Στο σημείο είχαν παραταχθεί αστυνομικές δυνάμεις, που προσπάθησαν να τους απωθήσουν και οι οπαδοί πέταξαν κροτίδες. Τελικά, αρκετοί από αυτούς κατάφεραν να περάσουν στην κερκίδα των επισήμων και στη συνέχεια να διασκορπιστούν σε άλλες κερκίδες του γηπέδου. Ορισμένοι μάλιστα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας για επτά λεπτά. Από τα επεισόδια τραυματίστηκε ένας δημοσιογράφος.