Κύπελλο Ελλάδος: Νίκη 0-4 για Ολυμπιακό στα Χανιά και πρόκριση - iefimerida.gr

Κύπελλο Ελλάδος: Νίκη 0-4 για Ολυμπιακό στα Χανιά και πρόκριση

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Πλάκα έκανε στα Περιβόλια ο Ολυμπιακός.

Οι« ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στα Χανιά και με το 4-0 «σφράγισαν» το εισιτήριο της επόμενης φάσης του Κυπέλλου.

Το δυνατό ξεκίνημα έφερε το πρώτο γκολ με δυνατό σουτ του Καμπιάσο (16’), ενώ λίγο αργότερα και πάλι από ασίστ του Φιγκέιρας ο Ιντέγε έκανε εύκολα το 2-0 (25’). Το σκορ του ημιχρόνου (3-0) διαμόρφωσε λίγο πριν το φινάλε (42’) ο Θεολόγου, στέλνοντας άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου.

Όπως τελείωσε, έτσι ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο για τους ερυθρόλευκους, που είδαν τον Πάρντο να «γράφει» με υπέροχο σουτ στο 49’ το 4-0.

Σε αγώνες για την 2η ημέρα της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: