Mε την καρδιά του πρωταθλητή - Ο Ολυμπιακός στο φινάλε κέρδισε (2-1) τον ΠΑΟΚ - iefimerida.gr

Mε την καρδιά του πρωταθλητή - Ο Ολυμπιακός στο φινάλε κέρδισε (2-1) τον ΠΑΟΚ

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Σε ένα δυνατό ντέρμπι στο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ πάλεψαν μέχρι τέλους, με τον ΟΣΦΠ να το κερδίζει με 2-1 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΠΑΟΚ μάλιστα προηγήθηκε νωρίς-νωρίς με τον Βαρέλα στο 6', αλλά ο ίδιος παίκτης έβαλε αυτογκόλ στο 25' και έφερε το ματς στα ίσια. Απο εκεί και πέρα, ο αγώνας ήταν ανοιχτός και με τις δύο ομάδες να χάνουν μεγάλες ευκαιρίες με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να αστοχούν, ενώ ο ΟΣΦΠ βρήκε απέναντι του τον εντυπωσιακό Γλύκο.

Ομως λόγω των πολλών διακοπών το ματς είχε 11 λεπτά (!) καθυστερήσεις και στο 6ο εξ' αυτών ο Μιλιβόγιεβιτς έκανε το 2-1 με κεφαλιά.

• Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-1
  • Βέροια – Παναθηναϊκός (Δευτέρα, 19:30)

Η βαθμολογία:

Mε την καρδιά του πρωταθλητή - Ο Ολυμπιακός στο φινάλε κέρδισε (2-1) τον ΠΑΟΚ | iefimerida.gr 0