«Καθάρισε» εύκολα ο Παναιτωλικός -Νίκησε 4-0 την Κέρκυρα - iefimerida.gr

«Καθάρισε» εύκολα ο Παναιτωλικός -Νίκησε 4-0 την Κέρκυρα

Τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League (και πρώτη εντός έδρας) πανηγύρισε ο Παναιτωλικός.

Οι Αγρινιώτες επικράτησαν εύκολα της Κέρκυρας με 4-0, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο. Τα γκολ του Τομανέ στο 5΄ και του Μάρκος Πάουλο στο 7΄ έβαλαν τις βάσεις για την άνετη νίκη των «καναρινιών», που ήλεγξαν το παιχνίδι και πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα στο β΄ ημίχρονο, με τον Μάρκος Πάουλο (56΄) και τον Ρόσα (82΄). Οι «Φαίακες» δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να αντιδράσουν, αν εξαιρέσει κανείς το δοκάρι του Ζορμπά στο 69΄.