Γυρίζει πίσω με... 4Χ4 – Κέρδισε η ΑΕΚ (3-0) και το τελευταίο της φιλικό στην Πολωνία - iefimerida.gr

Με το απόλυτο 4Χ4 (7-0 γκολ) έκλεισε τον κύκλο των φιλικών της στην Πολωνία η ΑΕΚ.

Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια επικράτησε 3-0 και απέναντι στην Πογκόν (ομάδα β' κατηγορίας), στο τελευταίο της ματς πριν επιστρέψει στην Αθήνα. Η Ενωση έδειξε στο α' ημίχρονο πρόβλημα στην τελική φάση για το γκολ, αλλά ξανά όλα λύθηκαν στο β' 45λεπτο. Ο Πλατέλλας άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό, ενώ ο Μπακασέτας πέτυχε το πρώτο του γκολ σε φιλικό βρίσκοντας δίχτυα στο 75’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε έπειτα από αυτογκόλ (81’), ύστερα από όμορφη προσπάθεια του Πλατέλλα. Ντεμπούτο με τα «κιτρινόμαυρα» για τον Ντίας που χρειάζεται ακόμη αρκετό χρόνο για να είναι έτοιμος.