Μοναδικές εικόνες στον πύργο του Αϊφελ - Οταν σκόραρε ο Γκριεζμάν [βίντεο] - iefimerida.gr

Μοναδικές εικόνες στον πύργο του Αϊφελ - Οταν σκόραρε ο Γκριεζμάν [βίντεο]

Οσοι δεν κατάφεραν να εξασφαλίσουν ένα εισιτήριο για τον σπουδαίο ημιτελικό με τη Γερμανία, συγκεντρώθηκαν στον πύργο του Αϊφελ. Η γιγαντοοθόνη που στήθηκε έδωσε τη δυνατότητα στους Γάλλους να παρακολουθήσουν τη μάχη των παικτών του Ντιντιέ Ντεσάμπ και οι εικόνες στο 1-0 από τον Αντουάν Γκριεζμάν, ηταν ανεπανάληπτες.

Ο κόσμος παρακολουθούσε με αγωνία το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο η Γερμανία είχε τον έλεγχο, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Στη λήξη του πρώτου 45λεπτου, ο Εβρά κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Σβαϊνστάιγκερ και ο Γκριεζμάν δεν αστόχησε από τα 11 βήματα, στέλνοντας στα ουράνια εκατομμύρια Γάλλους!