Επέστρεψε για το «σεντόνι» – Η ΑΕΚ νίκησε (3-1) τον ΠΑΟ και τρέχει... για ΠΑΟΚ [βίντεο] - iefimerida.gr

EUROKINISSI

Αλλη ΑΕΚ εμφανίστηκε το βράδυ της Πέμπτης στο ΟΑΚΑ και έτσι νίκησε τον ΠΑΟ με 3-1, επιστρέφοντας δυναμικά στην «μάχη» για το «εισιτήριο» του Champions League.

Η Ενωση προηγήθηκε με τον Γιόχανσον μόλις στο 4', ο Μπαρμπόσα έκανε στο 40' το 2-0, ενώ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Βιγιαφάνες για γονατιά στον Μάνταλο. Ο ΠΑΟ παρόλα αυτά μπήκε πολύ δυνατά στο β' ημίχρονο και μείωσε με τον Λέτο στο 51', αλλά ο Μπαρμπόσα με ένα υπέροχο γκολ στο 70' έκανε το 3-1.

Η ΑΕΚ πλέον υποδέχεται τον ΠΑΟΚ την Κυριακή στο ΟΑΚΑ και αν τον κερδίσει περνά στην πρώτη θέση.