Οι Γουόριορς απειλούν το ρεκόρ των Μπουλς - «Οργια» από τον Στεφ Κάρι κόντρα στους Σπερς [βίντεο] - iefimerida.gr

Το ιστορικό ρεκόρ των Σικάγο Μπουλς με 73 νίκες στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ απειλούν πλέον οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς μετά την τελευταία επικράτησή τους απέναντι στους Σαν Αντόνιο Σπερς με σκορ 92-86.

Με ρεκόρ 72-9, η παρέα του Στεφ Κάρι βρίσκεται μια ανάσα από ένα νέο ανεπανάληπτο ρεκόρ στην ιστορία του ΝΒΑ. Με τη νίκη στο Τέξας ισοφάρισαν το ρεκόρ νικών των Μπουλς από την περίοδο 1995-1996 και πλέον ετοιμάζονται να γράψουν ιστορία στο τελευταίο τους ματς στη regular season απέναντι στους Γκρίζλις.

Οι Γουόριορς απειλούν το ρεκόρ των Μπουλς - «Οργια» από τον Στεφ Κάρι κόντρα στους Σπερς [βίντεο] | iefimerida.gr 0

Ο Στεφ Κάρι σημείωσε 37 πόντους, «χόρευε» στο παρκέ και ο έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των Σπερς με 39 νίκες φέτος.