Ηττα για την ΑΕΚ στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό - Με γκολ στις καθυστερήσεις - iefimerida.gr

Ηττα για την ΑΕΚ στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό - Με γκολ στις καθυστερήσεις

Ο Παναιτωλικός πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη απέναντι στην ΑΕΚ με σκορ 1-0, πετυχαίνοντας το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΚ ήταν κακή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με τον Παναιτωλικό εμφανώς βελτιωμένο από την τελευταία αναμέτρησή του με τον ΠΑΟΚ, στη βαριά ήττα με σκορ 3-0 στο Αγρίνιο.

Οι παίκτες του Γκουστάβο Πογιέτ δεν έπιασαν καλή απόδοση αλλά έχασαν σπουδαία ευκαιρία στο 89' με τον Μπουονανότε να σουτάρει ψηλά άουτ από το ύψος του πέναλτι.

Τελικά, ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με τον Πάουλο να νικά τον Μπαρόχα για το 1-0 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από φάση διαρκείας.