Ελλάδα-Ρωσία 1-1 (τελικό σκορ) - iefimerida.gr

Ελλάδα-Ρωσία 1-1 (τελικό σκορ)

εθνική Ελλάδος

Ισόπαλη με τελικό σκορ 1-1, αναδείχτηκε η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου στο παιχνίδι με τη Ρωσία. Η Εθνική ξεκίνησε πολύ χαλαρά τον αγώνα και δέχτηκε γκολ «με το καλημέρα» στο 2ο μόλις λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60ο λεπτό με τον Κατσουράνη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ελλάδα (Φερνάντο Σάντος): Τζόρβας, Τοροσίδης, Χολέβας, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Κατσουράνης, Φωτάκης, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Σαμαράς, Γκέκας.

Ρωσία (Ντιρκ Άντβοκατ): Μαλαφέεφ, Ανιούκοφ, Μπερεζούτσκι, Ιγκνάσεβιτς, Ζιρκόφ, Ζιριάνοφ, Ντενίσοφ, Σιρόκοφ, Τζιούμπα, Αρσάβιν, Τζαγκόεφ.