Ανετη νίκη του Παναθηναϊκού - Με δέκα παίκτες 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα - iefimerida.gr

Ανετη νίκη του Παναθηναϊκού - Με δέκα παίκτες 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από τους Ζωσιμάδες επικρατώντας 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν από το πρώτο ημίχρονο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζέκα.

Ο Βλαχοδήμος σημείωσε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι, στο 26ο λεπτό. Στο 39' ο Ζέκα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα με τον ΠΑΣ να ψάχνει σε όλο το δεύτερο ημίχρονο το τέρμα της ισοφάρισης.

Αντίθετα με τη ροή του ματς, ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που κλείδωσε τη νίκη με εντυπωσιακή κεφαλιά του Μάρκους Μπεργκ στο 82ο λεπτό ενώ ο ίδιος παίκτες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για το τριφύλλι.