Οι «κιτρινόμαυροι» μάγοι με τα δώρα - Πέρασε η ΑΕΚ από τα Χανιά [βίντεο] - iefimerida.gr

Οι «κιτρινόμαυροι» μάγοι με τα δώρα - Πέρασε η ΑΕΚ από τα Χανιά [βίντεο]

Με τον Μπαρμπόσα να... καθαρίζει στο πρώτο ημίχρονο σε 5 λεπτά η ΑΕΚ πέρασε σαν σίφουνας από τα Χανιά κερδίζοντας άνετα 0-3 τον Πλατανιά για την πρεμιέρα του β' γύρου της Super League.

Ο Πορτογάλος ήταν ο σκόρερ και ο Αραβίδης ο δημιουργός, ενώ το 3ο γκολ έβαλε σο 81' ο Τζιμπούρ.

Άκρως αποτελεσματικό το πρώτο ημίχρονο της Ένωσης, που βρήκε δίχτυα με τον Πορτογάλο στις μεγαλύτερες ευκαιρίες της, οι οποίες προήλθαν από εξαιρετικές αντεπιθέσεις. Καθοριστικός ο Ανέστης, που κράτησε το «μηδέν» με φοβερή επέμβαση στο 41’. Συντήρηση στο δεύτερο από τους κιτρινόμαυρους, που έφτασαν και σε τρίτο γκολ με τον Αλγερινό (81'). Νωρίτερα του είχε ακυρωθεί λανθασμένα κι άλλο γκολ ως οφσάιντ.

Με δέκα παίκτες τελείωσε το ματς η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, λόγω σωστής αποβολής του Ράμος στο 78’.