Ηττα σοκ για την ΑΕΚ – Εχασε 1-2 από τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ - iefimerida.gr

Ηττα σοκ για την ΑΕΚ – Εχασε 1-2 από τον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ γνωρίζοντας την ήττα του Παναθηναϊκού στην Κομοτηνή, ήθελε νίκη με τον Λεβαδειακό.

Ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» παρότι προηγήθηκαν με 1-0 από γκολ του Γιόχανσον (του ακυρώθηκε κανονικό γκολ από τον Κομίνη), είδαν τον Λεβαδειακό μέσα σε οκτώ λεπτά να σκοράρουν δις και να γυρίζουν το ματς για το τελικό1-2 στο φινάλε του πρώτου γύρου της Super League.

Ο Γιόχανσον έκανε το 1-0 στο 16’, με τον Τριποτσέρη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 62’ από λάθος του Ανέστη, ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Ντομοβτσίσκι μετά από λάθος του Κολοβέτσιου έδωσε την νίκη στην ομάδα του Ακη Μάντζιου.