Πέρασε και από την Κομοτηνή (3-4) ο Ολυμπιακός – Διαμαρτυρίες για ανύπαρκτο πέναλτι - iefimerida.gr

Ακόμη μία νίκη, την 12η σερί στην Super League (13η μαζί με το 0-3 στα χαρτιά στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ που δεν έγινε) πήρε ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με 4-3 τον Πανθρακικό εκτός έδρας, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν δικαίως για ανύπαρκτο πέναλτι στον Φινμπόγκανσον στο 1-1. Ενα πέναλτι που έκανε γκολ ο Φορτούνης στο β' ημίχρονο και έκανε το 1-2.

Στο 14' ο Ντουρμάζ έκανε το 0-1, στο επόμενο λεπτό Ντεγκινί ισοφάρισε και στο 46' έγινε η περιβόητη φάση με το πέναλτι για το 1-2. Στο 65' με νέο πέναλτι (αυτή την φορά ήταν) ο Φινμπόγκανσον έκανε το 1-3, ενώ στο 80' ο Σεμπά έκανε το 1-4 και το τελικό 3-4 έγραψαν οι Ηλιάδης στο 87' στο 90' ο Ντιγκινί.