Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός - Νίκησε και τον Αστέρα Τρίπολης (3-1) - iefimerida.gr

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός - Νίκησε και τον Αστέρα Τρίπολης (3-1)

Ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Παναθηναϊκού και αύξησε τη διαφορά του από τους πράσινους, νικώντας τον Αστέρα Τρίπολης με σκορ 3-1.

Οι ερυθρόλευκοι αν και τα βρήκαν σκούρα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, έφτασαν τελικά στη νίκη με σκορ 3-1. Το σκορ άνοιξε ο Φορτούνης στο 72ο λεπτό με πέναλτι και ο ίδιος παίκτης στο 80' διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Ιντέγε στο 86ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Αστέρα να μειώνει στο τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις με τον Γιάννου.

Στις άλλες αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής, ο Λεβαδειακός επικράτησε 1-0 της Σκόντα Ξάνθης με τον Ντομοφτσίσκι στο 33' ενώ Πλατανιάς και Βέροια έμειναν στο 0-0.