Αποκλεισμός για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εντός έδρας στο Λιγκ Καπ - Πέρασε η Μίντλεσμπρο [βίντεο] - iefimerida.gr

Μετά τις Τσέλσι και Άρσεναλ, μια ακόμη μεγάλη του αγγλικού ποδοσφαίρου γνώρισε ταπεινωτικό αποκλεισμό στο Λιγκ Καπ. Η Μίντλεσμπρο κατάφερε να αφήσει εκτός την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, νικώντας 3-1 στα πέναλτι.

Οι παίκτες της «Μπόρο» έβγαλαν εύκολα το 90λεπτο στο 0-0 και ανησυησαν μονάχα στο τελευταίο λεπτό όταν ο Ρούνεϊ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ παρουσίασε κακή εικόνα και έτσι το ματς οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι σε αντίθεση με τους «κόκκινους διάβολους» οι οποίοι είδαν τους Ρούνεϊ, Γιανγκ και Κάρικ να αστοχούν με την Μίντλεσμπρο να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Manchester United vs Middlesbrough ( 1-3... από HDFootball2015