Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ στο βόλεϊ- Επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού στην Πυλαία [εικόνες] - iefimerida.gr

Μετά το Κύπελλο Ελλάδας ο ΠΑΟΚ κατέκτησε και το πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ των ανδρών αφού επικράτησε και στον 3ο τελικό της σειράς, 3-0 του Ολυμπιακού στο κατάμεστο από 7.000 θεατές κλειστό της Πυλαίας.

Ο Δικέφαλος του βορρά έχοντας ξανά για καλύτερους παίκτες του Χιμένεζ και Γκόμεζ έφτασε στην 3η και καθοριστική νίκη μη επιτρέποντας στον Ολυμπιακό να φανεί απειλητικός σε κανένα σημείο του αγώνα. Οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ 25-16, το δεύτερο 25-19 και το τρίτο 25-23. Αυτό ήταν φυσικά και το πρώτο νταμπλ στην ιστορία του ΠΑΟΚ στο βόλεϊ, το οποίο πανηγυρίστηκε έξαλλα στην Πυλαία.

Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ στο βόλεϊ- Επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού στην Πυλαία [εικόνες] | iefimerida.gr 0