Βαθμό για πλέι-οφ πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι - Ισοπαλία 1-1 με τον Ατρόμητο - iefimerida.gr

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1 διατηρώντας το προβάδισμά του για την είσοδο στα πλέι-οφ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Νίκου Νιόπλια και σκόραραν στο 13ο λεπτό με τον Τσάβες. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως δεν κατάφεραν όχι μόνο να απειλήσουν ουσιαστικά τους φιλοξενούμενους αλλά ούτε να πιάσουν καλό ρυθμό όπως είχαν συνηθίσει τον κόσμο τους από την ημέρα που ανέλαβε ο Έλληνας τεχνικός. Η λύτρωση ήρθε τελικά έξι λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του 90λεπτου με τον Πίτου Γκαρσία να σκοράρει, να διαμορφώνει το τελικό 1-1 και να διατηρεί έστω και τις λιγοστές ελπίδες του Ατρομήτου για είσοδο στα πλέι-οφ.