Νίκη παραμονής για τον Πανιώνιο επί του Λεβαδειακού - Ισοπαλία για Πλατανιά και Κέρκυρα [βίντεο] - iefimerida.gr

Σπουδαία νίκη με σκορ 1-0 επί του Λεβαδειακού σημείωσε ο Πανιώνιος στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης ενώ στα Χανιά κερδισμένη ήταν η Κέρκυρα από την ισοπαλία με τον Πλατανιά, 1-1.

Στη Νέα Σμύρνη όλα έδειχαν ισοπαλία όμως στο 80ο λεπτό η άστοχη έξοδος του Σηφάκη έδωσε την ευκαιρία στον Οικονόμου να σκοράρει για τον Πανιώνιο και να χαρίσει στους κυανέρυθρους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Στην Κρήτη, η Κέρκυρα προηγήθηκε του Πλατανιά με τον Φάμπιο στο 28ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 49΄με τον Τετέι αλλά να μην μπορούν να φτάσουν και στο 2ο πολυπόθητο τέρμα το οποίο θα τους χάριζε τη νίκη.