Επιβλητικός ο Ολυμπιακός σκόρπισε 8-0 τον Τύρναβο στο Κύπελλο [βίντεο] - iefimerida.gr

Επιβλητικός ο Ολυμπιακός σκόρπισε 8-0 τον Τύρναβο στο Κύπελλο [βίντεο]

Η υπόθεση πρόκριση είχε κριθεί από το πρώτο παιχνίδι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 του Τυρνάβου εκτός έδρας. Στον επαναληπτικό οι ερυθρόλευκοι πάτησαν ακόμη περισσότερο το γκάζι και διέσυραν με σκορ 8-0 τον Τύρναβο ολοκληρώνοντας το εύκολο έργο τους για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το ματς στο 25' ήταν ήδη 4-0 για τον Ολυμπιακό από τα τέρματα των Μιλιβόγιεβτς (9',25'), Διαμαντάκου και Μπουαλάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Ντουρμάζ ο οποίος σκόραρε στο 55' στο 57' και στο 82' σημειώνοντας χατ-τρικ και επιβεβαίωσε την ανοδική του πορεία από την ημέρα που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία του Ολυμπιακού ο Βίτορ Περέιρα. Το σκορ έκλεισε με χτύπημα πέναλτι ο Φουστέρ στο 85ο λεπτό.