Καλύτερα τώρα παρά στο Μουντομπάσκετ -Έχασε η Εθνική από την Κροατία 68-66 - iefimerida.gr

Καλύτερα τώρα παρά στο Μουντομπάσκετ -Έχασε η Εθνική από την Κροατία 68-66

Δεν τα κατάφερε η Εθνική ομάδα μπάσκετ απέναντι στην Κροατία από την οποία ηττήθηκε με σκορ 68-66 ολοκληρώνοντας έτσι τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά Πο της Γαλλίας.

Καλά στοιχεία έδειξε η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη στο πρώτο ημίχρονο, με τους Βασιλειάδη, Παπανικολάου και Αντετοκούνμπο να συμβάλλον τα μέγιστα στο σκοράρισμα.

Έδειξε πως έχει μέταλλο, αλλά χρειάζεται αρκετή δουλειά ενόψει του Μουντομπάσκετ της Ισπανίας.

Εξαιρετική τρίτη περίοδος για την «επίσημη αγαπημένη», η οποία με επιμέρους σκορ 19-11 κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ.

Ωστόσο, κάποια λάθη στην τέταρτη και τελευταία περίοδο κόστισαν το ματς στην Ελλάδα, η οποία προσπάθησε για την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά, ωστόσο δεν τα κατάφερε.