Με την ψυχή στο στόμα ο Παναθηναϊκός στον τελικό Κυπέλλου: Νίκησε τον ΟΦΗ στην παράταση - iefimerida.gr

Τα... χρειάστηκε ο Παναθηναϊκός ο οποίος χρειάστηκε την ημίωρη παράταση για να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού ΟΦΗ και να εξασφαλίσει την πρόκριση στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδας.Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 20' με γκολ του Αμπέιντ, ωστόσο, δεν κατάφεραν να σημειώσουν άλλο τέρμα στην κανονική διάρκεια του αγώνα και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί οι παίκτες των Κρητικών δεν μπόρεσαν να αντέξουν στην πίεση και το γκολ του Μπερκ στο 97' έδωσε σαφέστατο προβάδισμα στο τρυφύλλι.

Ο Σουηδός στράικερ σκόραρε με πέναλτι το δεύτερό του τέρμα στο 115 με πέναλτι και έγραψε το τελικό 3 -0.

Ο Παναθηναϊκός περιμένει, πλέον, να μάθει τον αντίπαλό του, ο οποίος θα είναι ένας μεταξύ των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού, οι οποίοι αναμετρούνται σήμερα στην Τούμπα, στη ρεβάνς του 2-1 υπέρ των ερυθρόλευκων.